piątek, 12 sierpnia 2011

Medialne echa...

Zgodnie z obietnicą i festiwalową tradycją odsyłamy Państwa do internetowych miejsc, gdzie można poczytać, posłuchać czy zobaczyć jak wyglądała kolejna odsłona spotkania twórców innej piosenki z lubawską publicznością.

Dzień po dniu, godzina po godzinie festiwalowe relacje pojawiały się na portalu e-lubawa.pl (dziękujemy panu Marianowi Żuchowskiemu!):
- urodzinowe spotkanie ze "Sferą Szeptów"
- przesłuchania konkursowe - dzień pierwszy
- piątkowe koncerty wieczorne: "O niebo lepiej" i Tomek Wachnowski
- przesłuchania konkursowe - dzień drugi oraz recital Beaty Osytek
- sobotni recital Tomka Saleja
- niedzielny koncert laureatów oraz recitale Mateusza Rulskiego, Bogusława Bierwiaczonka i Kamila Wasickiego


Obszerne fragmenty konkursowych recitali oraz koncertów festiwalowych dostępne są do obejrzenia i posłuchania na stronach Lubawskiej Telewizji Internetowej (dziękujemy panu Januszowi Marcinkowskiemu!), w tym m.in.:
- recital Kamila Wasickiego
- recital Beaty Osytek

Galeria z festiwalowych wydarzeń pojawiła się już także na portalu Strefapiosenki.pl (dziękujemy paniom: Teresie Drozdzie i Barbarze Radziszewskiej!):
- piątkowe przesłuchania konkursowe i koncerty wieczorne
- sobotnie przesłuchania konkursowe i koncerty wieczorne

O IV Festiwalu Piosenki Innej mówiono na antenach regionalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych (Program III Polskiego Radia, Polskie Radio Olsztyn, Radio UWM FM) oraz pisano na łamach "Gazety Olsztyńskiej" i "Głosu Lubawskiego". O naszym spotkaniu wspomniały także "Fakty" TVN.

Wśród wielu wspierających naszą ideę głosów pojawiły się niestety także i te wrogie... Ale one natychmiast spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem obserwatorów FPI (chyba bardziej uważnych niż pani redaktor portalu lubawamojemiasto.pl, a na pewno rozumiejących sens działalności instytucji kultury).


O kolejnych medialnych śladach poinformujemy wkrótce.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w trudnej misji propagowania innej piosenki!