wtorek, 14 kwietnia 2009

Wstępny program


II Festiwal Piosenki Innej odbędzie się w dniach 6-9 sierpnia 2009 r. W tym roku gościć będziemy w Lubawie m.in.:

- Dominikę Barabas (laureatkę I Festiwalu Piosenki Innej)
- Marcina Skrzypczaka
- Pawła Szymańskiego
- Waldemara Śmiałkowskiego i Andrzeja Czamarę
- Tomka Wachnowskiego
- Piotra Bukartyka

Festiwal będzie miał również wymiar lokalny. 2 sierpnia odbędzie się Lubawski Wieczór Autorski, w ramach którego zaprezentują się twórcy zamieszkali lub pochodzący z Lubawy - poeci i autorzy piosenek.
Natomiast oficjalnie II Festiwal Piosenki Innej rozpoczniemy w czwartek 6 sierpnia a otworzy go koncert zatytułowany "Pasierb śpiewany", w którym muzyczne interpretacje wierszy urodzonego w Lubawie poety ks. prof. Janusza Stanisława Pasierba zaprezentują: lubawska grupa "Sfera Szeptów", Tomek Gul, Roman Graszkiewicz oraz zaproszeni goście (m.in. Dominika Barabas i Marcin Skrzypczak).

Oczywiście oprócz wieczornych koncertów zaproszonych gości odbędzie się również konkurs, którego regulamin znajdziecie poniżej. Konkurs przeznaczony jest dla tych, którzy ponad popularny dziś wyścig o nagrody i wyróżnienia, stawiają możliwość zaprezentowania własnej twórczości w przyjaznych warunkach i dłuższej formie. Jury powołane przez organizatora nie będzie tu Waszym wrogiem lecz służyć będzie Wam doświadczeniem i radą. Zatem - zgłaszajcie się czym prędzej!


Szczegółowy program znany będzie najprawdopodobniej pod koniec maja. Ale już dziś zapraszamy wszystkich do Lubawy! To Wy tworzycie ten Festiwal i dla Was jest on organizowany! Zatem... do zobaczenia!