sobota, 16 lipca 2011

Publikujemy listę uczestników konkursu IV Festiwalu Piosenki Innej


Rozstrzygnęliśmy pierwszy etap konkursu IV Festiwalu Piosenki Innej. Do piątku 15 lipca można było nadsyłać propozycje półgodzinnych autorskich recitali.

Spośród blisko trzydziestu zgłoszeń zdecydowaliśmy się wybrać 15 propozycji konkursowych recitali (choć wcześniej planowaliśmy tylko 10), co świadczy o ich wysokim poziomie. Wybór nie był prosty, ponieważ często różniły się one od siebie stylistycznie. Dlatego głównym kryterium wyboru była owa zawarta w nazwie festiwalu "inność" oraz spójność programu zgłoszonego do konkursu - w warstwie literackiej, muzycznej, ale też osobowościowej. Zwracaliśmy także uwagę na to, by muzyka mająca podkreślać słowo nie nosiła znamion sztuczności... Zaś Ci, którzy chcieli wystąpić w konkursie festiwalowym kolejny raz - musieli przygotować recital inny od tego, który prezentowali już w Lubawie, złożony z nowych piosenek.

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali zgłoszenia. Niestety nie wszystkich mogliśmy zaprosić do prezentacji konkursowego recitalu w ramach IV FPI. Pamiętajcie jednak, że w Lubawie jest miejsce przychylne Waszej twórczości. Być może uda nam się spotkać tu za rok!


Oto lista uczestników konkursu IV Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie:

01. Katarzyna Brzozowska - Suwałki/Warszawa
02. Piotr Dąbrówka - Radom
03. duet: Agata Gałach i Michał Zawadzki - Warszawa
04. duet: "Moon Eyes" - Złotoryja/Jelenia Góra
05. duet: "Pieprzyk" - Rybnik
06. Sylwia Gawłowska - Kielce
07. Maria i Julia Kępisty - Szczecin
08. Tomasz Krzymiński - Warszawa
09. Tomasz K. Lewandowski - Tarnów
10. Łukasz Majewski - Sitno
11. Andrzej Marczyński - Wejherowo
12. Monika Parczyńska - Strzeszkowice Duże/Warszawa
13. Jakub Pawlak - Niesułków/Łódź
14. Tomasz Rokosz - Lublin

Ponadto gościnnie z autorskim recitalem postanowiliśmy zaprosić na Festiwal nagrodzonego już w Lubawie Bogusława Bierwiaczonka.

Spotkanie organizacyjne dla uczestników konkursu odbędzie się w czwartek 4 sierpnia o godzinie 16:00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie (ul. Rzepnikowskiego 44). Tam też zostanie rozlosowana kolejność prezentacji konkursowych recitali (5 i 6 sierpnia). Wszystkim uczestnikom konkursu zapewniamy nocleg.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z dyrektorem Festiwalu:
Piotr Szauer
tel. 501-076-085
innapiosenka@gmail.com